Jedziemy na finały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce

Trzy dni, trzy hale i 12 drużyn walczących o pięć miejsc dających awans. Tak wyglądał  półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn organizowany przez Uniwersytet Warszawski.

Powody do zadowolenia mają nasi koszykarze, którzy pewnie przeszli przez rozgrywki grupowe pokonując SGGW (66:59) i UWM Olsztyn (72:61). W sobotnim ćwierćfinale gospodarze okazali się lepsi od UMe Łódź (74:67) i już wtedy mieli zapewniony awans do ogólnopolskiego finału.

W półfinale rozgrywanym w hali przy ul. Szturmowej nasi koszykarze pokonali warszawską Akademię Wychowania Fizycznego (62:54). Natomiast w drugim meczu półfinałowym doszło do ciekawego starcia pomiędzy Uczelnią Łazarskiego i Akademią Leona Koźmińskiego zakończonego wynikiem 79:77.

– Naszym celem było awansować dalej. To jest oczywiście turniej i zawsze wszystko się może wydarzyć. Są dwie drużyny na bardzo wysokim poziomie, ale my mamy wyrównany skład i fajną atmosferę. Będziemy starać się walczyć o jak najwyższe miejsca w finale. A co do poziomu imprezy to był zróżnicowany. Widać, że zawodnicy grający w klubach są w treningu. Oczywiście część lig zakończyło sezon, więc dwa tygodnie roztrenowania też były widoczne. Przede wszystkim zauważalna była jednak chęć rywalizacji – mówił Konrad Budka, trener AZS UW.

W niedzielnym finale Uniwersytet Warszawski nieznacznie uległ Uczelni Łazarskiego 77:81. Graczem turnieju został Hubert Stopierzyński, rzucający obrońca drużyny która wygrała turniej półfinałowy.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn rozegrany zostanie w dniach 27-30 maja w Łodzi. Rok temu nasza drużyna w rywalizacji mężczyzn zajął dziewiąte miejsce.

Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytet Warszawski. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.