Futsaliści z brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Futsaliści Uniwersytetu Warszawskiego wracają na podium Akademickich Mistrzostw Polski. W Krakowie podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny krążek w typie uczelni.

Po czterech latach przerwy studenci Uniwersytetu Warszawskiego znów wywalczyli medal w futsalu. W 2018 roku podczas finałów rozgrywanych w Warszawie sięgnęli po złoto. W ubiegłym sezonie choć wygrali półfinał, to nie dane było im pojechali na finały. Tym razem jedni z głównych faworytów zdobyli brąz.

W fazie grupowej drużyna UW zwyciężyła wszystkie trzy spotkania, nie tracąc przy tym nawet bramki. Na początek pokonali AGH Kraków (4:0), następnie UJD Częstochowa (5:0) oraz AWFiS Gdańsk (3:0). Czyste konto udało zachować się też w ćwierćfinale wygranym z UPr Wrocław (2:0).

Bardzo zacięty był już pojedynek z PUSS Piła w półfinale zakończony remisem 2:2. Karne lepiej wykonywała drużyna z Wielkopolski i to ona zagrać miała o złoty medal. W meczu o brązowy krążek UW rozbiło WSG Bydgoszcz 6:1. Trzy gole zdobył Maciej Pikiewicz, a po jednym trafieniu dołożyli Radosław Marcinkowski, Michał Rabiej i Bartosz Żebrowski.

– W półfinale z PUSS Piła, w dwie minuty odrobiliśmy dwa gole straty. W serii karnych nie strzeliłem bramki i biorę to na siebie. Szkoda, bo celem było tylko i wyłącznie złoto. Brąz to dla nas trochę nagroda pocieszenia – mówił Maciej Piekiewicz na łamach portalu pasjaazs.pl.

Złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn zdobyła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego pokonując PUSS Piła 4:1.

Autor: Robert Zakrzewski