Futsaliści w drodze po medal Akademickich Mistrzostw Polski

Z kompletem 6 zwycięstw oraz imponującym bilansem 45 goli strzelonych i 6 bramek straconych zakończyli nasi studenci półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Teraz przed nimi walka o kolejny medal.

Zawodnicy występujący na co dzień w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy nie dali szans pozostałym drużynom. W piątek podczas pierwszego dnia turnieju pokonali Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego 6:1 i rozgromili Politechnikę Łódzką aż 14:3. W kolejnych spotkaniach nie mieli zamiaru zwalniać tempa, co udowodnili w sobotnim pojedynku z Politechniką Warszawską wygranym 10:1.

W niedzielnym finale nasza drużyna pokonała Uniwersytet Łódzki 3:1 po golach Denisa Lifanowa, Tomasza Żebrowskiego i Mateusza Kijewskiego. Honorowe trafienie dla gospodarzy turnieju zdobył Błażej Gosik.

Mogę powiedzieć, że po raz pierwszy czułem się dumny i spokojny o awans. To nie jest tak że przemawia przeze mnie pycha, ale ciężka praca zwłaszcza z rocznikiem 1998 i takimi zawodnikami jak Przyborek, Nahorny, Kępiński, Wójcik. Pojechaliśmy tam bardzo skoncentrowani i chcieliśmy wykorzystać czas na zgranie naszych czwórek. Jesteśmy drużyną z ekstraklasy i byłoby po prostu głupio gdybyśmy tego nie udowodnili – mówi Maciej Karczyński, trener AZS UW Darkomp Wilanów.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu potrwa od 28 lutego do 3 marca i odbędzie się w Poznaniu. Z pewnością nie będzie to łatwa wyprawa. Przed rokiem w stolicy Wielkopolski nasi studenci zajęli siódme miejsce. Dużo lepiej było w sezonach 2016/2017 i 2017/2018, kiedy to gracze z uniwerku zwyciężali w klasyfikacji generalnej.

Jedziemy z pokorą na finał, ale też i pewną nadzieją, bo chętnie zdobylibyśmy trzeci tytuł. W Łodzi występowali zawodnicy lepsi indywidualnie, ale my byliśmy nie do pokonania jako zespół. Zdajemy sobie sprawę, że w finale spotkamy drużyny, który wypadły równie dobrze jak my i nie możemy nikogo lekceważyć – dodaje trener.

Do graczy naszych graczy powędrowały też wyróżniania indywidualne. Królem strzelców półfinału został Radosław Marcinkowski zdobywca 11 bramek, a MVP turnieju został wybrany Denis Lifanow, który na listę strzelców wpisał się 10 razy.

Akademickie Mistrzostwa Polski: wyniki półfinału B

Uniwersytet Warszawski – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego 6:1

Uniwersytet Warszawski – Politechnika Łódzka 14:3

Politechnika Warszawska – Uniwersytet Warszawski 1:10

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Uniwersytet Warszawski 0:5

Uniwersytet Warszawski – Uniwersytet w Białymstoku 7:0

Uniwersytet Łódzki – Uniwersytet Warszawski 1:3

Autor: Robert Zakrzewski / AZS Uniwersytetu Warszawskiego