Futsaliści jadą do Poznania!

W miniony weekend męska drużyna futsalu zainaugurowała udział Uniwersytetu Warszawskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski 2019/2020. Nasi zawodnicy wrócili z Łodzi tylko na czwartym miejscu, ale za to z awansem na turniej finałowy.

Nasz awans oceniam w kategoriach niespodzianki, ale i przede wszystkim mądrości. Zmiana pokoleń zawsze musi nadejść. Po rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza nikt w nas nie wierzył, a my pokazaliśmy charakter…Mamy kilka ogranych dobrych zawodników na czele z kapitanem Radkiem Marcinkowskim, ale większość dopiero smakuje halowej piłki. Nie sądziłem, że awansujemy. Wierzyłem w chłopaków, ale mieliśmy pełne prawo do porażek. Wygrała praca i przede wszystkim oddane serce na parkiecie.” – tak skomentował wynik trener Karczyński.

Drużyna UW wyszła z grupy z drugiego miejsca, w ćwierćfinale pokonała zespół SGH Warszawa, a w meczu półfinałowym przegrała z Wojskową Akademią Techniczną. Walka o 3 miejsce rozstrzygnęła się w serii rzutów karnych, gdzie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego oddała zwycięstwo stołecznemu AWF-owi. Oprócz UW, bilet do Poznania zdobyli drużyny: Uniwersytetu Łódzkiego (1 miejsce), Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (2 miejsce) i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (3 miejsce).

Teraz zawodnicy mają prawie 3 tygodnie na szlifowanie formy przed turniejem finałowym, który odbędzie się w Poznaniu 20-23 lutego.

Szczegółowe wyniki oraz relacje zdjęciowe z turnieju w Łodzi można znaleźć na stronie AZS UŁ, oraz na oficjalnym profilu w Facebook.