Cenna wygrana futsalistów

Ważne zwycięstwo odnieśli futsaliści AZS UW Darkomp Wilanów, którzy znaleźli sposób na Team Lębork. Po emocjonującym meczu azetesiacy wygrali 4:2. Do wygranej znacząco przyłożył się Maciej Pikiewicz, który popisał się hat-trickiem.

Po serii trzech ligowych porażek drużyna AZS UW Darkomp chciała przełamać niemoc i zdobyć kolejne punkty. W sobotę na ich drodze stanąć miała jednak drużyna z którą wilanowianie mieli pewne rachunki do wyrównania. W ubiegłym sezonie w trzech rozegranych spotkaniach zawsze lepsza okazywała się być drużyna z Lęborka, co świadczyło o tym że nie jest to rywal zbyt wygodny.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i mimo wielu okazji z obu stron padł tylko jeden gol. W 9 minucie kapitan AZS UW – Radosław Marcinkowski dał prowadzenie gospodarzom. Wszystko miało się rozstrzygnąć po zmianie stron, a dokładniej w ostatnich dziesięciu minutach.

Najlepszy strzelec w drużynie AZS UW Maciej Pikiewicz podwyższył wynik w 33 minucie rywalizacji, a na 3:0 strzelił trzy minuty później. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą kiedy rywale zaczęli grać z wycofanym bramkarzem i odrabiać straty. Za sprawą Brazylijczyka Davidsona i jego dwóch trafieniom w 38 minucie zrobiło się 3:2.

W powietrzu zaczęło pachnieć podziałem punktów, kiedy stołecznych kibiców pod koniec meczu uspokoił Maciej Pikiewicz zdobywając 15 gola w sezonie. W klasyfikacji najskuteczniejszych graczy ekstraklasy daje mu to 3 miejsce.

– Uważam, że po dobrej pierwszej połowie, w drugiej daliśmy się zepchnąć do defensywy. Przy 2:0 dla nas Lębork ustawił przewagę, która rozgrywał bardzo dobrze. Pomimo straty gola na 3:0 dalej nacierali i udało im się strzelić dwa gole. Nie będę ukrywał, że w tym momencie wkradła się nerwowość, ale do końca zasuwaliśmy w obronie i wierzyliśmy że uda się obronić korzystny rezultat. Są to mega ważne trzy punkty, bo ostatnio przegraliśmy trzy mecze. Wierze, że odbudujemy się mentalnie po tym zwycięstwie – powiedział po meczu Maciej Pikiewicz.

Po 13 serii spotkań drużyna AZS UW Darkomp Wilanów zajmuje w tabeli ekstraklasy 8 miejsce z dorobkiem 17 punktów. W następnej kolejce azetesiacy zagrają z Legią Warszawa na ich terenie.

Autor: Robert Zakrzewski