Celniejszy Grot w hali przy Szturmowej

W przypadku koszykarek AZS Uniwersytetu Warszawskiego trudno mówić o atucie własnego parkietu. W tym sezonie hala przy Szturmowej już po raz trzeci została zdobyta. W meczu kończącym 10. kolejkę 1 ligi azetesiaczki przegrały z Grot F&F Automatyka Pabianice 55:73.

Od początku sobotniego spotkania koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego miały problemy ze skutecznością. Żadna z trzech pierwszych akcji nie przyniosła im punktów. W zamian trafiła pabianiczanka Magdalena Grzelak po rzutach osobistych. Azetesiaczki chciały odpowiedzieć kombinacyjną akcją, ale rzut znów okazał się niecelny Po chwili Aleksandra Janiak podwyższyła na 4:0 i dorzuciła jeszcze „trójkę”.

Gospodynie przebudziły się dopiero w piątej minucie gry. Ich zerowy licznik ruszyła z miejsca Weronika Karpiszuk trafiając za trzy i zmieniając wynik meczu na 3:15. Straty do 10 punktów zmniejszyła Kinga Dzierbicka (7:17), ale koniec kwarty należał do drużyny przyjezdnej. Ostatni rzut oddany po syrenie co prawda nie został uznany, ale Grot Pabianice kończyły kwartę prowadząc 25:9.

W drugiej części zespół AZS UW zaczął odrabiać straty. Trafiały Alicja Janczak, Zuzanna Wrzesień, oraz Aleksandra Kaja. Na cztery minuty przed końcem kwarty udało się dojść rywalki już na sześć punktów (24:30). Wtedy o sobie przypomniała jednak najskuteczniejsza zawodniczka w 1 lidze – Natalia Danych trafiając za trzy. Końcówka pierwszej połowy należała znów do rywalek, które objeły prowadzenie 38:24.

Po zmianie stron drużyna z Pabianic kontrolowała przebieg rywalizacji i zmierzała po trzecią wygraną z rzędu. Na 3 minuty przed końcem po trafieniu Kędzierskiej koszykarki AZS UW przegrywał już 22 punktami (29:51). Rozpędzone rywalki nie miały zamiaru zwolnić i wykorzystywały każdy błąd gospodyń. Przed ostatnimi 10 minutami meczu prowadziły już 63:34.

Nic nie zapowiadało, że ostatnia partia może jeszcze zmienić losy spotkania. Na trafienie Natalii Łopińskiej zrewanżowała się Kaja rzutem za trzy, a po chwili „trójkę” dorzuciła jeszcze Dzierbicka doprowadzając do wyniku 40:65. Na 20 sekund przed końcem Aleksandra Kędzierska ustaliła wynik meczu, choć tuż przed syreną próbowała rzutu za trzy. Na pocieszenie koszykarki AZS wygrały czwartą kwartę, ale było już zbyt późno żeby odrobić straty z pierwszej części.

Najwięcej punktów w drużynie AZS UW zdobyła Aleksandra Kaja – 11. W drużynie Grot Pabianice najskuteczniejsza była Aleksandra Lorenz z 16 punktami w dorobku.

W tabeli 1 ligi koszykarki AZS UW zajmują 8. miejsce z dorobkiem 14 punktów. W tym sezonie we własnej hali wygrały 3 mecze i zanotowały 3 porażki. Już w środę podopieczne Małgorzaty Zaroń zagrają o punkty na wyjeździe z MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

Zadanie współfinansowane ze środków m.st Warszawy.

Autor: Robert Zakrzewski