Brązowy medal Pucharu Europy w Rydze

Pod koniec października nasza judoczka Julia Szymaniak wywalczyła brązowy medal Pucharu Europy Kadetów. Podczas turnieju rozgrywanego w Rydze na najniższym stopniu podium stanęła razem z inną reprezentantką Polski – Wiktorią Witkowską.

Od 22 do 23 października w stolicy Łotwy rywalizowało 184 judoków i judoczek z 15 krajów. Najliczniej reprezentowani byli tam Ukraińcy, który stawili się w sile 47 młodych sportowców. Natomiast z Polski na turniej pojechało 8 zawodników i 9 zawodniczek. Wszyscy poniżej 17 roku życia.

W wadze do 70 kg brązowy medal wywalczyła Julia Szymaniak. Nie tak dawno zawodniczka AZS UW z powodzeniem biła się z juniorkami podczas turnieju Cracow Open, gdzie zdobyła złoto. Teraz wśród utalentowanych rówieśniczek musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Azetesiaczka w pierwszej rundzie trafiła na wolny los, a w kolejnej fazie trafiła na Bułgarkę Nadie Jaafar z którą przegrała. Ostatecznie wyżej uplasowała się jednak Polka, która dobrze radziła sobie w repasażach. W pierwszej walce pokonała Łotyszkę Alike Avtuhową, a w walce o medal pokonała Finkę Isle Erkille. W walce o drugi brązowy medal wspomniana Witkowska pokonała Jaafar.

Po turnieju odbył się obóz treningowy dla zawodników.

Partnerem projektu Judo na Karowej jest PKN Orlen.