Brązowy medal judoków podczas mistrzostw Polski

Chociaż 66. Mistrzostwa Polski seniorów w judo odbywały się w stolicy, to dla reprezentantów AZS Uniwersytetu Warszawskiego nie była to impreza obfitująca w medale. Jedyny sukces odniosła Karolina Pieńkowska, która zdobywając brąz pożegnała się z zawodniczą karierą.

Kontuzje Damiana Stępnia i Sandry Lickun sprawiły, że w tym roku judocy AZS Uniwersytetu Warszawskiego nie byli w stanie nawiązać do sukcesów odnoszonych w ostatnich latach. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie zawodnicy z Karowej zdobyli aż trzy złote medale i byli najbardziej utytułowanym klubem 65. Mistrzostw Polski. Teraz w dorobku mają jeden brązowy krążek i z pewnością podrażnione ambicje.

W kategorii do 52 kg na podium stanęła Karolina Pieńkowska – młodzieżowa mistrzyni Europy z 2015 roku. Wychowanka AZS UW w pierwszej walce pokonała Monikę Olejnik z Akademii Judo Poznań, w kolejnej rundzie rozprawiła się z Oliwią Kutyłą, a następnie uległa Klaudii Cieślik z AZS AWF Katowice. W repasażu Karolina Pieńkowska pokonała Aleksandrę Janeczko i zdobyła brązowy medal.

Medalistka zawodów Grand Prix z Zagrzebia i Bukaresztu oraz mistrzostw kraju w mediach społecznościowych podziękowała rodzinie i trenerom za wsparcie udzielane jej przez lata.

„ Droga sportowa się dla mnie kończy ale wspomnienia oraz przyjaźnie, które zawarłam przez te wszystkie lata mam nadzieje, że będą trwały dalej. Na drodze sportowej spotkałam mnóstwo wspaniałych ludzi, których nigdy bym nie spotkała w normalnym życiu. Mogłam zwiedzić mnóstwo państw, które mnie fascynowały – napisała zawodniczka.

Na 7. pozycji w kategorii do 70 kg uplasowała się Zuzanna Banaszek, która w pierwszej rundzie trafiła na wolny los, a w drugiej rundzie wygrała z Pauliną Zarychtą z Juvenii Wrocław. Później lepsza od niej okazała się była już zawodniczka AZS UW Katarzyna Sobierajska, która to ostatecznie zdobyła złoto w tej kategorii.

Dodatkowo na 9. miejscach uplasowali się Katarzyna Kasza (63 kg), Mikołaj Cewiński (60 kg) oraz Aleksander Eiduks (90 kg). Dodajmy, że zawody odbyły się w dniach 20-21.10 w hali przy ul. Gładkiej.

Sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Txt: Robert Zakrzewski