Biegiem przez Akademickie Mistrzostwa Polski

W pierwszy weekend kwietnia przez kraj przeszła prawdziwa kumulacja Akademickich Mistrzostw Polski. Po chwili przerwy walczono o medale w aż sześciu konkurencjach od brydża sportowego po szachy. Z workiem medali rywalizację zakończyli reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego.

W ostatnich latach gospodarzem rozdań i pojedynków o medale w brydżu sportowym był Uniwersytet Warszawski, a stołeczni gracze nie byli zbyt gościnni dla rywali. W zeszłym roku zdobyli komplet medali. Tym razem zawody odbyły się w Katowicach i karta nie była już tak łaskawa. W klasyfikacji generalnej UW zajęło trzecie miejsce oraz wygrało w zmaganiach teamów. Złoty medal powędrował do Maksymiliana Grochowskiego, Piotra Jasińskiego, Konrada Majewskiego i Konrada Paluszka.

Na wyżyny swoich umiejętności wznieśli się także wspinacze. W Lublinie reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego wygrali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Bardzo dobry występ zanotował Jerzy Laskowski, który wygrał wspinanie na trudność a w boulderingu był drugi. Dodatkowo Hubert Przytuła we wspinaniu na czas zdobył srebro.

Liczyć można było na naszych judoków, którzy w Pile zajęli 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej i złoto w typie Uniwersytetów. Indywidualnie najlepiej spisali się Tomasz Czerniawski, który zdobył srebro w wadze do 81 kg i Karolina Grochowska, która była trzecia w kategorii do 78 kg.

W silnie obsadzonym turnieju szachowym rozgrywanym w Katowicach Uniwersytet Warszawski zajął 15 miejsce w turnieju drużynowym oraz 17 lokatę w klasyfikacji generalnej na 48 startujących uczelni.

W Bydgoszczy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie dwa brązowe medale zdobył Maciej Morawski w konkurencjach pistoletu szybkostrzelnego z 25 m i pistoletu pneumatycznego z 10 m.

Najliczniejsze zawody rozegrane zostały w Łodzi, gdzie o medale walczyli najlepsi pływacy i pływaczki. W klasyfikacji drużynowej kobiet Uniwersytet Warszawski zajął czwarte miejsce, a wśród panów był ósmy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Wojciech Kaźmierczak, który wywalczył srebrny medal na 100 m stylem zmiennym.

Akademickie Mistrzostwa Polski nie zwalniają tempa. Już w 10 kwietnia w Warszawie odbędzie się rywalizacja w ergometrze wioślarskim. Więcej informacji na stronie https://pasja.azs.pl/

Autor: Robert Zakrzewski