Biegiem przez Akademickie Mistrzostwa Polski i medale

Dobiega końca kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Czas nadrobić nieco zaległości i zaprezentować ostatnie sukcesy naszych zawodniczek i zawodników.  Swoje trzy grosze do medalowego worka wrzucili grający pod siatką i pod koszem.

Reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego udowodnili, że nie grają „piachu” i zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Podczas turnieju rozgrywanego w połowie czerwca w Sopocie, wśród pań najlepsza była para Marta Łodej i Agata Ceynowa. W półfinale pokonały one 2:0 kolejną parę z UW: Izabela Błasiak/Justyna Łukaszewska, a następnie, w meczu o złoto wygrały w takim samym stosunku z Weroniką Antczak i Justyną Kozłowską z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Natomiast wśród mężczyzn turniej zwyciężyli ich koledzy z uczelni Michał Korycki i Adam Manios, którzy byli uznawani za faworytów imprezy. W meczu o złoto zwyciężyli 2:0 parę Tymoteusz Juszczak/Marek Subocz z Politechniki Poznańskiej. Natomiast w  spotkaniu o brąz zdobyli kolejni zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego: Rafał Maluchnik/Patryk Tyszka wygrywając 2:0 z Michałem Głowackim i Michałem Witkosiem z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W klasyfikacji drużynowej kobiet i mężczyzn najlepszy okazał się Uniwersytet Warszawski Łącznie w zawodach wzięło udział 126 osób z 34 uczelni.

Nieco wcześniej w Wilkasach koło Giżycka rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. Z bardzo dobrej strony wypadły tam stołeczne drużyny, które wśród mężczyzn wywalczyły trzy najważniejsze medale. Brąz przypadł w udziale Uniwersytetowi Warszawskiemu, który w zaciętym meczu o trzecie miejsce pokonał Politechnikę Opolską 18:17. Wcześniej w ćwierćfinale UW pokonało jednych z faworytów turnieju – Politechnikę Gdańską 21:13.

Bardzo dobrze wypadły tam też nasze koszykarki, które zajęły czwarte miejsce i poprawiły swoją lokatę o dwie pozycje w porównaniu z zeszłym rokiem. W meczu o brązowy medal zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego przegrały z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi 21:12, a w półfinale uległy późniejszym triumfatorkom imprezy – Politechnice Gdańskiej (6:11)

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym rozgrywanych w Sopocie nasze reprezentantki zajęły 5 miejsce, a wśród mężczyzn UW uplasowało się lokatę niżej.  W Chorzowie nasi szczypiorniści zajęli 7. miejsce, a szczypiornistki zajęły pozycje 13-14. W Poznaniu piłkarki uplasowały się na 13. pozycji. Turniej mężczyzn startuje w Opolu, ale niestety bez udziału naszej drużyny.