Aleksandra Wenzel znów na podium

W Radomiu brązowy medal mistrzostw Polski juniorów i juniorek w judo zdobyła Aleksandra Wenzel. Zawodniczka AZS Uniwersytetu Warszawskiego stanęła na podium w kategorii do 52 kg.

W dniach od 10 do 12 marca rozgrywane były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek. Wśród zgłoszonych zawodników nie zabrakło reprezentantów AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Najlepiej z nich wypadła Aleksandra Wenzel, która zdobyła brązowy medal.

W pierwszej rundzie azetesiaczka trafiła na wolny los. W kolejnej pokonała Magdalenę Rozenbaum z GKS Czarnych Bytom, a w półfinale uległa Karolinie Sienickiej (Safari 152 Warszawa). W repasażach zwyciężyła z Wiktorią Rudy z Judo Czechowice-Dziedzice, kończąc walkę efektownym rzutem. Ta wygrana dała jej medal i miejsce na podium.

W zeszłym roku w Rybniku Aleksandra Wenzel również wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek, a w 2021 roku cieszyła się ze srebrnego krążka. W kolekcji brakuje więc już jej tylko jednego tytułu. Trzymamy kciuki!

Sponsorem Projekt Judo na Karowej” jest PKN Orlen.