Varsoviada-druzyna-koszykowki-kobiet-azs-uw-1819

55.Varsoviada – medalowe „pierwszaki” Uniwersytetu Warszawskiego

W miniony weekend pierwszoroczniacy sprawdzali swoje siły podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Uniwersytet Warszawski zyskał nowych reprezentantów, a występy niektórych z nich być może będziemy mogli obserwować podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza oraz Akademickich Mistrzostw Polski.

Na najwyższym stopniu podium w grach zespołowych stanęły nasze koszykarki. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Akademii Wychowania Fizycznego, a na trzecim SGGW.

Koszykarki_Varsoviada

Trener Maciej GORDON i „złota” drużyna koszykówki Uniwersytetu Warszawskiego. foto: AZS Warszawa

Męska drużyna piłki siatkowej UW wyszła ze swojej grupy z drugiego miejsca. W meczu półfinałowym siatkarze przegrali z Politechniką Warszawską 2:1 (15:7; 14:16; 15:13) i następnego dnia stanęli do walki o brąz. W Święto Niepodległości na stołecznym AWF-ie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wywalczyła brązowy medal w meczu ze Szkołą Główną Handlową (12:15; 15:9; 12:15).

W ergometrze wioślarskim dwa miejsca na podium zajęły reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego. Luiza Cholewa (3:56,2) i Antonina Kręcisz (4:26,2) do domu wróciły ze złotym i brązowym medalem w Kategorii Lekkiej. Na podium towarzyszyła im Aleksandra Suchecka z Akademii Leona Koźmińskiego (4:05,4).

Luiza Cholewa i Antonina Kręcisz z trenerem Karolem Perłem. foto: AZS Warszawa

Złoty medal w tenisie stołowym wywalczył, nie doznając żadnej porażki, Michał STOBIECKI. Wygrał wszystkie 4 mecze z wynikiem 3:0.

Na pływalni podczas 55.Varsoviady świetnie poradziły sobie pływaczki Uniwersytetu Warszawskiego. W konkurencjach indywidualnych Daria Kantorska dopłynęła druga na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 32.89, a Amelia Seroczyńska zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (36.69).  Kolejny brązowy medal wywalczyła damska sztafeta z UW 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Amelia Seroczyńska, Daria Kantorska, Maria Myrcha i Martyna Sulima-Samujłło.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników i zachęcamy do kolejnych startów w zawodach akademickich.

A już 30.11 – 01.12 w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów I roku, gdzie znów będziemy mieli przyjemność zobaczyć najlepszych „pierwszaków” z warszawskich uczelni.

Autor: Anna Markowska-Wójcik